LEA SPODNJE PODRAVJE
O podjetju
Poslanstvo Lokalne energetske agenture Spodnje Podravje je spodbujanje trajnostnega energetskega razvoja tega območja s širjenjem znanja in izkušenj preko demonstracijskih projektov, izobraževanjem ter promocijo, z namenom spodbujanja naložb v obnovljive vire energije in energetsko učinkovitost.
LEA Spodnje Podravje priskrbi občinam strokovno podporo pri oblikovanju in izvajanju trajnostne energetske politike, obenem pa svetuje ter pomaga pri načrtovanju, gradnji ter rekonstrukciji javnih objektov, vključno z razsvetljavo. Poseben poudarek agentura namenja uveljavljanju obnovljivih virov energije na lokalni ravni, kot so sončna, geotermalna in vetrna energija, biomasa ter bioplin.
LOKALNA ENERGETSKA AGENTUR
SPODNJE
PODRAVJE
+
LET IZKUŠENJ NA PODROČIJ
ENERGETSKEGA RAZVOJA
+
USPEŠNO IZVEDENIH
PROJEKTOV
+
MIO €
PRIDOBLJENIH SREDSTEV
DRUGAČNOST IN PRILAGODLJIVOST
Lokalna energetska agentura Spodnje Podravje, Zavod za promocijo in pospeševanja trajnostenga energetskega razvoja je ustanovila Mestna občina Ptuj na podlagi uspešne prijave za njeno sofinanciranje iz programa inteligentna energija Evrope.
Poslanstvo lokalne energetske agenture Spodje Podravje je zagotavljanje trajnostnega energetskega razvoja Spodjega Podravja z razširjanjem znanja ter izkušenj z demonstracijskimi projekti, izobraževanji ter promoviranjem naložb v obnovljive vire in unčikovito rabo energije.
Seznam občin
SPODNJE PODRAVJE
Kje se nahajamo
Spletna stran zavoda LEA Spodnje Podravje je namenjena članom, občanom, občinskim upravam, direktorjem in ravnateljem ter politikom Vzhodne Štajerske ter vsem tistih, ki imajo voljo za inovativne in moderne pristope k porabi energije, bodisi kot občani doma v privatnih objektih, pri transportu, v občinskih opravah, občinah, ali v javnih in industrijskih objektih.
Poseben poudarek LEA Spodnje Podravje namenja uvajanju obnovljivih virov energije na lokalni ravni, vključno s sončno, geotermalno in vetrno energijo ter biomasi in bioplinom. Njen končni cilj je, da Spodnje Podravje oz. Vzhodna Štajerska postane trajnostno energetsko razvita regija, ki optimalno izkorišča lastne naravne in obnovljive energetske vire, spodbuja trajnostno gradnjo (nizkoenergijsko in pasivno), razvija trajnostni promet ter zmanjšuje emisije toplogrednih plinov na okolju prijazen nivo.
TRAJNOSTNI ENERGETSKI RAZVOJ
Naša ekipa
Roman Kekec
Namestnik direktorja, vodja projektov, koordinator EU projektov
Brigita Godec Bezjak
Samostojna strokovna sodelavka (energetsko knjigovodstvo)